Już jesień

włącz .

Na spotkanie z jesienią uczniowie z nauczycielami wybrali się do Zielonowa, gdzie ugościł nas pan Michał Markowski. W czasie pobytu w lesie zaplanowano dla nas mnóstwo atrakcji. Pierwszym zadaniem było zbieranie grzybów i innych darów lasu (np. liści, szyszek, gałązek itp.). Następnie mogliśmy upiec kiełbaski i chlebek przy ognisku i po prostu ogrzać się. Wszystkim pieczone smakołyki bardzo smakowały, a na deser było jeszcze pyszne ciasto. Kiedy nasze siły zostały zregenerowane można było pobawić się w rytm muzyki. Razem tańczyliśmy i bawiliśmy się. W czasie spotkania w lesie mieliśmy także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat przyrody. A pan leśniczy opowiedział nam o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy i pokazał nam okazy poroży, które bardzo nam się podobały. Szkoda, że czas nam tak szybko zleciał i trzeba było wracać do szkoły. Spotkanie było kolejnym z cyklu „Pory roku w lesie”, które zorganizowali: p. Benia Piniarska, p. Ewa Mruczkowska, p. Aneta Sala, p. Zbyszek Sabaciński i p. Maciej Marczak.

Materiał: M. Grzeszczak ZSS Szubin

 

 

 

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie