FESTYN RODZINNY 2015

włącz .

Wielki Festyn Rodzinny dla dzieci, ich rodziców i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Pelikan" w Szubinie zorganizował wczoraj ZSS Szubin.

Imprezę otworzyła dyrektor szkoły Kinga Ciszewska, życząc wszystkim uczestnikom miłej zabawy. Uczniowie przedstawili część artystyczną, z wierszami i piosenkami dla mamy i taty. Na festynie zaprezentowali się też goście z WTZ "Pelikan". Uczestnicy festynu mogli częstować się pysznymi wypiekami, lodami, słodyczami, watą cukrową, napojami i kiełbaską z grilla w kawiarence pod chmurką. Niemało radości wzbudzała dmuchana zjeżdżalnia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażackie JRG z Szubina, a zwłaszcza oglądanie panoramy Szubina z wysokości podnośnika strażackiego. Dzieci jeździły wozem konnym i dosiadały kucyka. Były też "żelazne rumaki"- motocykle jak z bajki, które okazały się dużą frajdą dla dzieci. Ich uśmiechy mówiły wszystko.

Gminny konkurs plastyczny

włącz .

Dnia 5 maja 2015 r. w Muzeum Ziemii Szubińskiej ogłoszono wyniki gminnego konkursu plastycznego.

Wśród wielu wyróżnionych prac, były także prace uczennic naszej szkoły: Ewy Dąbrowskiej i Angeliki Ożóg. Serdeczne gratulacje uczennicom gimnazjum składała osobiście pani dyrektor Kinga Ciszewska.

I Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny

włącz .

15 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny, który przygotowały pani pedagog Aneta Sala i pani Małgorzata Grzeszczak. Do udziału w konkursie zgłosiły się szkoły z Kcyni, Żnina, Karnowa i oczywiście z Szubina. Wszystkich uczestników, ich opiekunów i zaproszonych gości powitała na początku pani dyrektor Kinga Ciszewska, życząc wszystkim miłej zabawy. Następnie głos zabrały organizatorki, które przedstawiły kolejność konkurencji zaplanowanych w czasie imprezy.

II Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej

włącz .

Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie był organizatorem  II Mikołajkowego  Turnieju Piłki  Nożnej Halowej. Zawody odbyły się w hali sportowo-widowiskowej w Szubinie, 11 grudnia br. W imprezie wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjów i placówek szkolno-wychowawczych:  Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w , Gimnazjum nr 2 w Szubinie, MOW w Bielicach Zespół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy. Otwarcia turnieju dokonała dyrektor ZSS w Szubinie Kinga Ciszewska.

IV edycja szkolnego konkursu "Srebrne Usta"

włącz .

20 marca 2015 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie odbyła się IV edycja szkolnego konkursu recytatorskiego "Srebrne Usta" zatytułowana "Cztery pory roku". W tym roku uczniowie recytowali wybrane wiersze różnych autorów, zawiązane z tematyką pór roku. W konkursie wzięło udział 15 uczniów, którzy podobnie jak w edycji poprzedniej podzieleni zostali na trzy grupy. W każdej z nich jury w składzie dyrektor Pani Kinga Ciszewska, Pani Małgorzata Grzeszczak i Pani Katarzyna Pietrzak, wyłoniło zwycięzców. Laureatami zostali: Patryk Parus, Konrad Jankowski i Mateusz Fackowski. 

IV Przegląd Piosenki Religinej

włącz .

W czwartek 17 września br. odbył się IV Przegląd Piosenki Religijnej w ramach XVII Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorem i inicjatorem przeglądu była Akcja Katolicka w Szubinie, a gościnnych progów tradycyjnie użyczył Szubiński Dom Kultury.

Jesienne porządki

włącz .

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, jaką mieliśmy przez długi czas nasi uczniowie w czasie zajęć technicznych, pod opieką nauczycieli pomagali w jesiennych porządkach. A pracy było co niemiara.

Już jesień

włącz .

Na spotkanie z jesienią uczniowie z nauczycielami wybrali się do Zielonowa, gdzie ugościł nas pan Michał Markowski. W czasie pobytu w lesie zaplanowano dla nas mnóstwo atrakcji. Pierwszym zadaniem było zbieranie grzybów i innych darów lasu (np. liści, szyszek, gałązek itp.). Następnie mogliśmy upiec kiełbaski i chlebek przy ognisku i po prostu ogrzać się. Wszystkim pieczone smakołyki bardzo smakowały, a na deser było jeszcze pyszne ciasto.

Kampania "Życzliwy uczeń"

włącz .

Od listopada rusza w naszej szkole kampania "Promujemy życzliwość i kulturę osobistą". Z tej okazji został zorganizowany apel, na którym zaprezentowano kryteria wyboru życzliwego ucznia miesiąca. Celem szkolnej kampanii jest  między innymi uświadamianie uczniom, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym, kulturalnym i potrafiącym współpracować z innymi osobami.

Karnawałowo w bibliotece

włącz .

16 stycznia 2015 r. po raz kolejny uczniowie z młodszych klas uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Rejonowej Bibliotece w Szubinie w ramach projektu i współpracy między bibliotekami. Tematem spotkania był czas karnawału:) 

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie