SPOTKANIE ZE SZTUKĄ PAŁUCKĄ

włącz .

W poniedziałek 16 czerwca uczniowie naszej szkoły klasy gimnazjalnej i przysposabiającej do pracy uczestniczyli w warsztatach na temat sztuki ludowej Pałuk. Spotkanie to zostało zorganizowane w Szubińskim Domu Kultury z panią Małgorzatą Bołka. Uczniowie w tym roku szkolnym mieli okazję zapoznać się ze sztuką ludową Polski, ponieważ rok 2014 jest rokiem etnografa Oskara Kolberga, który bardzo zwracał uwagę na regionalizm. Stąd też na lekcjach zajęć artystycznych, muzyki i języka polskiego uczniowie poznawali sztukę pałucką, a to spotkanie zakończyło ten cykl.  Mieliśmy okazję zobaczyć dzieła sztuki pałuckiej, np. pająki i kropidła, a nasza koleżanka i nasz kolega mogli zaprezentować się w strojach ludowych pary pałuckiej. W części warsztatowej okazało się, że mamy zdolnych uczniów i nauczycieli, bo powstałe kwiaty z krepy i bibuły podobały się wszystkim.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie