Dni kultury europejskiej

włącz .

Dnia 19 marca 2014 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni odbyło się: IV Powiatowe Spotkanie Integracyjne „DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ”. Koordynatorkami i pomysłodawczyniami spotkania były nauczycielki ZSS w Kcyni. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „BAJKI ŚWIATA”. Głównym celem spotkania była przede wszystkim integracja zaprzyjaźnionych szkół powiatu nakielskiego, prezentacja najsłynniejszych bajek świata. Z roku na rok w spotkaniu bierze udział coraz więcej szkół, tym razem goszczono: Szkołę Podstawową z Palmierowa, Szkołę Podstawową z Olszewki, Szkołę Podstawową nr 2 z Nakła, Szkołę Podstawową z Kcyni, Zespół Szkół Specjalnych z Karnowa, Zespół Szkół Specjalnych z Szubina i Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka z Kcyni. Nasi koledzy Paweł Burzych i Darek Kwiatkowski pod opieką p. Macieja Marczaka i Zbigniewa Sabacińskiego przygotowali bajkę czeską pt. : "Sąsiedzi, czyli Pat i Mat". Chłopcy mimo iż nie otrzymali nagrody, zasłużyli na ogromne brawa. Przygotowali specjalne rekwizyty, ubiór i maski, które pozwoliły odegrać rolę prawdziwych "sąsiadów". Uczniowie naszej szkoły czekają aby zobaczyć występ kolegów na występ na żywo. A to już wkrótce...

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie