„W drodze z Szubina do Betlejem”.

włącz .

Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie i Warsztat Terapii Zajęciowej „Pelikan” w Szubinie przygotowały dla mieszkańców inscenizację opowiadającą o Bożym Narodzeniu. Przygotowania odbywały się pod kierunkiem Zbigniewa Sabacińskiego przy pomocy Angeliki Wawrockiej muzykoterapeuty z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Apel w 10 rocznicę śmierci Jana Pawła II

włącz .

31 marca 2015 roku w  naszej szkole odbył się apel poświęcony szczególnemu Polakowi Janowi Pawłowi II. Okazją do wspomnienia tej świętej osoby jest przypadająca 10 rocznica śmierci Papieża – Polaka. Uczniowie pod opieka pani Ewy Mruczkowskiej i pani Danki Loch przygotowali wiersze Karola Wojtyły oraz odczytali fragmenty mówiące o życiu codziennym papieża, a także o jego młodości,  dorastaniu w ukochanych Wadowicach. Całość apelu dopełniły ulubione pieśni Jana Pawła II, które przygotował pan Zbyszek Sabaciński, a wszyscy zebrani z wielką radością zanucili „Barkę”.

Ciekawostki z IV sesji MRM w Szubinie

włącz .

Podczas poniedziałkowej IV sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej przysięgę złożyła przedstawicielka naszej szkoły, radna Jennifer Lidmann. Gościem Młodzieżowej Rady Miejskiej był Burmistrz Szubina Artur Michalak, Sekretarz Gminy Renata Kabulla i Przewodniczący Rady Miejskiej Remigiusz Kasprzak.

Co wiemy o naszej gminie i powiecie?

włącz .

6 listopada przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w  międzyszkolnym konkursie ,,Co wiecie o swojej gminie i powiecie?''. 

Czas zabawy

włącz .

W ostatnim tygodniu uczniowie ZSS w Szubinie wraz z rodzicami mogli spędzić miło czas na Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Mamy i Taty. Zebranych powitała pani dyrektor i zaprosiła do wspólnej zabawy. Na początek uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. I ci najmłodsi i najstarsi mieli okazję pokazać na co ich stać. Następnie odbył się „Bieg po zdrowie”, do którego zaproszeni zostali uczniowie, nauczyciele i ich rodzice. Bieg ten był zakończeniem projektu edukacyjnego klasy gimnazjalnej pt.: „Zdrowie jest tylko jedno! Czy wiesz jak o nie dbać?”

Dawid Kartaszewicz w naszej szkole

włącz .

Dzięki zaangażowaniu Pani Małgorzaty Grzeszczak i Pani Katarzyny Pietrzak, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie gościli u siebie znanego aktora teatru i telewizji, Pana Dawida Kartaszewicza. Pan Dawid zorganizował warsztaty aktorskie, które zawierały wiele ciekawych ćwiczeń, tj. nauka prawidłowej wymowy, przygotowania do nauki trudnego tekstu, nauka okazywania i pokazywania emocji za pomocą pojedynczych słów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy skorzystać z cennych rad, jakie przekazywał nam aktor, tym bardziej, iż w szkole działa teatrzyk, w którym bierze udział wielu uczniów naszej szkoły. Zadania, jakie wykonywaliśmy zawierały w sobie zarówno nutkę nauki, jak również zabawy. Bawiliśmy się świetnie, mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie nasze warsztaty. Dziękujemy jeszcze raz Panu Dawidowi.

Dni kultury chrześcijańskiej

włącz .

18 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w obchodach Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie. Okazją do zaprezentowania umiejętności muzycznych był zorganizowany w tym dniu II Przegląd Piosenki Religijnej.

Dni Kultury Chrześcijańskiej 2014

włącz .

W rywalizacji udział wzięły dzieci z Zespołu Szkół nr 2 w Szubinie, Szkoły Podstawowej w Chomętowie, Szkoły Podstawowej w Królikowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szubinie, Krainy Uśmiechu, Zakładu Poprawczego w Szubinie i nasi uczniowie zespołu Szkół Specjalnych. Oceniani byli w czterech kategoriach: soliści młodsi, soliści starsi, duety i zespoły. Jury w tym roku obradowało w składzie: Halina Szubertowska, Barbara Masłowska oraz przewodniczący Karol Komasiński.

Dni kultury europejskiej

włącz .

Dnia 19 marca 2014 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni odbyło się: IV Powiatowe Spotkanie Integracyjne „DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ”. Koordynatorkami i pomysłodawczyniami spotkania były nauczycielki ZSS w Kcyni. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „BAJKI ŚWIATA”. Głównym celem spotkania była przede wszystkim integracja zaprzyjaźnionych szkół powiatu nakielskiego, prezentacja najsłynniejszych bajek świata.

Dogoterapia

włącz .

„Witam pana, panie psie. Porozmawiać z panem chcę. Gdybym psi język znał, to bym szczekał hau, hau, hau”.

We wtorek 6 maja 2014r.rozpoczął się w naszej szkole cykl zajęć z dogoterapii w połączeniu z logoterapią. Nasz nowy przyjaciel to odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies Boni (pies rasy cavalier) i będziemy się z nim spotykać w następnych kilku tygodniach. Zajęcia prowadzić będzie p.Lidia Zielińska – kynoterapeuta (dogoterapeuta) w połączeniu z logopedą Hanną Lipińską. Celem połączenia dogoterapii z logoterapią jest wykorzystanie obecności psa na zajęciach logopedycznych do rozbudzenia aktywności słownej dziecka, stymulowania zachowań komunikacyjnych.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie