Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

włącz .

28 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie zakończyli rok szkolny 2012/13. Na uroczystym apelu pan dyrektor wraz z wychowawcami wręczył uczniom dyplomy, świadectwa z wyróżnieniem, a także pamiątki dla tych uczniów, którzy zakończyli edukację w naszej szkole.

Po części oficjalnej była krótka część artystyczna, która zakończyła się słowami „Dziękujemy” dla pana dyrektora Leszka Mrotka, który w sierpniu odchodzi na emeryturę. Wzruszającym momentem było wręczenie Dyrektorowi symbolicznego podziękowania w postaci kwiatka przez każdego ucznia.

Festyn sportowy

włącz .

12 czerwca 2013r. odbył się w naszej szkole XI Festyn Rekreacyjno-Sportowy organizowany dla dzieci i młodzieży szkół specjalnych. Tradycyjnie od wielu lat uczestniczą w festynie gości z następujących szkół: ZSS z Kcyni, Karnowa i Żnina (niestety z przyczyn nieznanych organizatorom ostatni z gości nie dotarli). Udział w rozgrywkach sportowych wzięli również gospodarze tj. uczniowie z Szubina. Festyn swoją obecnością uświetnili także goście: Burmistrz Szubina pan Ignacy Pogodziński, Dyrektor Wydziału Edukacji pani Ewa Szłapa, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Renata Michalak. Ducha sportowej rywalizacji w zawodnikach obudził Strongman mistrz Polski amatorów i wicemistrz świata zawodowców do 110 kg pan Marcin Sendwicki. Pragniemy również przy tej okazji podziękować naszemu gościowi za przyjęcie zaproszenia i bezinteresowne wsparcie naszego przedsięwzięcia. Rywalizacja sportowa zakończyła się następującymi wynikami: I miejsce ZSS Szubin II miejsce ZSS Karnowo III miejsce ZSS Kcynia W trakcie festynu uczestnicy oprócz słodkiego poczęstunku otrzymali gorący posiłek, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Praktyki w MOAS-ie

włącz .

11 czerwca nasi koledzy z klasy przysposabiającej do pracy udali się do warsztatu ślusarskiego przy Miejskim Ośrodku Adaptacji Społecznej. Było to kolejne z cyklu spotkań, których celem jest nie tylko poznanie różnych zawodów, ale też czynne uczestniczenie w pracach warsztatowych. Tego dnia uczniowie zapoznali się ze sposobami gwintowania i łączenia rur. Swoje zadania wykonali także nasi koledzy, korzystając z pomocy i doświadczenia wychowanków MOAS-u. Nad poprawnością wykonanych prac i przede wszystkim bezpieczeństwem czuwał pan Wojciech, któremu bardzo dziękujmy z cenną wiedzę.

Uczniowie ZSS na konkursach

włącz .

W dniach 5-6 czerwca 2013 roku uczniowie klasy gimnazjalnej oraz przysposabiającej do pracy reprezentowali naszą szkołę na konkursach międzyszkolnych. Uczniowie klasy gimnazjalnej w składzie: Łukasz Świtała i Bartosz Burzych uczestniczyli w "Korczakiadzie" zorganizowanej przez ZSS w Kcyni. W zmaganiach musieli wykazać się wiedzą o Januszu Korczaku i zaprezentować fragment wiersza. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli III miejsce. Natomiast przedstawiciele klasy pdp w składzie: Mateusz Kalinowski, Paweł Burzych i Paweł Pazderski wzięli udział w konkursie pn.: "ABC dobrego wychowania" zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy. Nasi koledzy musieli rozwiązać test z wiedzy o dobrym wychowaniu, wykonać kartkę okolicznościową i prezentację multimedialną. Po wielu konkurencjach zajęli II miejsce. Uczniów do konkursów przygotowały: p. Anna Kamińska, p. Magdalena Sobiechowska i p. Małgorzata Grzeszczak.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Dzień Dziecka

włącz .

4 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Wśród atrakcji przygotowanych na ten dzień był między innymi mecz uczniów ZSS z przedstawicielami Zespołu Szkół im. E.Chroboczka. Po zakończonych zmaganiach sportowych nauczyciele zaprosili swoich podopiecznych na ciepłą kiełbaskę z grilla, grochówkę i słodycze. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się ze sprzętem gaśniczo - ratowniczym, który zaprezentowali nam strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Szubina, a także zostali zaproszeni na przejażdżkę motocyklem. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tak miłego dnia.

Zajęcia na basenie

włącz .

Od drugiego semestru uczniowie naszej szkoły mają możliwość korzystania z pływalni Naquarius w Nakle nad Notecią. Pod opieką nauczycieli, raz w miesiącu, mogą aktywnie realizować zajęcia wychowania fizycznego. W czasie ostatniego pobytu na basenie nie tylko pływali, ale także zjeżdżali ze zjeżdżalni czy też korzystali z basenu rekreacyjnego. Wszystkim czas bardzo szybko minął i już nie mogą się doczekać następnego wyjazdu.

Nasi uczniowie na Powiatowym Dniu Osób Niepełnosprawnych

włącz .

Na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Szubinie przy ul. Tysiąclecia w ramach Powiatowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowano koncert zespołów Weekend oraz rodzimego Adelibanda. Nasi uczniowie również uczestniczyli w tym wydarzeniu. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji: wystawę aut po tuningu Visual Tuning Garage oraz tuningowców z gminy Szubin, pokaz symulacji ataku grupy SPAT z Bydgoszczy. Były huki, granaty i strzelanina. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wszyscy, którzy kupili cegiełkę za jedyne 5 zł, aby wesprzeć letni wypoczynek dla uczestników WTZ, brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, m.in. dwóch rowerów górskich, maskotki od strażaków i wielu innych. Naszemu koledze Bartkowi przypadła jedna z cennych nagród – ROWER, a p. Kinga wybierze się na zabawę do Family Parku.

Punktem kulminacyjnym festynu był występ zespołu Weekend z ich słynnym hitem „Ona tańczy dla mnie”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy!

Spotkanie w Górce Klasztornej

włącz .

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział Ogólnopolskim Festiwalu pod nazwą „Spotkanie u Matki". 23 maja 2013 roku spotkaliśmy się w Górce Klasztornej. Festiwal organizowany jest już od 15 lat i biorą w nim udział dzieci, młodzież oraz dorośli z wielu placówek z różnych stron Polski. Szkolny zespół wokalno - muzyczny zaprezentował repertuar o tematyce religijnej, który cieszył się ogromnym entuzjazmem odbiorców.

Nasza młodzież na co dzień uczestniczy w zajęciach szkolnego kółka muzycznego. Zespół bierze udział w imprezach szkolnych i środowiskowych. Opiekunami zespołu są: Danuta Loch, Ewa Mruczkowska, Maciej Marczak I Zbigniew Sabaciński.

Szkolna wycieczka do Lublina

włącz .

W dniach 07-10.05.2013 r odbył się krajoznawczo - turystyczny wyjazd integracyjny dzieci i młodzieży naszej szkoły do daleko położonych miast w regionie południowego Podlasia i Lubelszczyzny.

Miejscem naszego stacjonowania był dom pielgrzyma w miasteczku Wąwolnica, które założył Kazimierz Wielki. Na wzgórzu gdzie dzisiaj stoi katedra był zamek. Stamtąd roztaczał się piękny widok na całą okolicę. Region ten należy do Kazimierskiego Parku Narodowego, gdzie zobaczyliśmy kilka wąwozów lessowych.

 

Powitanie wiosny

włącz .

21 marca uczniowie naszej szkoły powitali pierwszy dzień wiosny. Tradycyjnie przeszliśmy z Marzanna dookoła szkoły z okrzykami żegnającymi zimę i zapraszającymi wiosnę. Następnie spaliliśmy wcześniej wykonaną kukłę, później wspólnie bawiliśmy się biorąc udział w quizie na temat wiosny oraz śpiewając wesołe piosenki. Nie przeszkadzała nam iście zimowa sceneria, bo i tak wszyscy świetnie się bawiliśmy i mamy nadzieję, że udało nam się przegonić zimę.
Tego dnia odwiedzili nas druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie wyjaśniając, jak powinniśmy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia oraz jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, który np. straci przytomność, zemdleje lub złamie nogę. Dziękujemy p. Pawłowi Rosińskiemu i pozostałym druhom za przeprowadzenie bardzo interesującej i wartościowej lekcji.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie