Turniej Piłki Nożnej – Mini Euro 2012

włącz .

12 czerwca 2012 r. w ZSS Szubin rozegrano Turniej Piłki Nożnej – Mini Euro 2012. Do wspólnej zabawy zaproszono drużyny z ZSS w Żninie, Karnowie i Kcyni. Niestety zespół z Kcyni nie dotarł. Zamiarem organizatorów było rozegranie meczów między Polską, Grecją, Rosją i Czechami – Grupa A, w które mieli wcielić się zespoły z poszczególnych szkół.

Ostatecznie rozegrano trzy spotkania:
Czechy (ZSS Karnowo) – Polska (ZSS Szubin) 1:1,
Grecja (ZSS Żnin) - Czechy (ZSS Karnowo) 2:3,
Polska (ZSS Szubin) - Grecja (ZSS Żnin) 0:1.

Projekt "Labirynty wiedzy"

włącz .

W roku szkolnym 2010/2011 ZSS w Szubinie realizowany był nowy projekt "Labirynty wiedzy", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Całością projektu kieruje Gmina Nakło wraz ze Starostwem Powiatowym w Nakle/nad Notecią.

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pn. „Moja mama, mój tata i ja”

włącz .

31 maja 2012 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pn. „Moja mama, mój tata i ja”, który skierowany był do dzieci niepełnosprawnych objętych nauczaniem indywidualnym. Jego organizatorem była Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle n/Not. Filia w Szubinie oraz koło Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem działające przy Filii Poradni. Autorami prac konkursowych były dzieci niepełnosprawne z gminy Szubin i Kcynia: Katarzyna Maćkowska, Angelika Ożóg, Adam Makowiecki, Paweł Pezała, Andrzej Głowienko, Adrian Kotński, Piotr Świtała, Andrzej Dąbrowski, Damian Szpotański, Konrad Burzyński, Kamil Kotyński, Patryk Homeja, Adrian Kluj, Roksana Łakomska, Aleksandra Katta, Jakub Farion, Natalia Zielińska, Daniel Haberski, Rafał Modrzyński. Do Muzeum dzieci przybyły ze swoimi rodzicami i nauczycielami. Zebrana publiczność gorąco oklaskiwała zaprezentowane prace, w których dzieci za pomocą różnych technik i symboli wyraziły swoją miłość do ukochanych rodziców.

Uczniowie ZSS w Szubinie na Ogólnopolskim Festiwalu „Spotkanie u Matki”

włącz .

Uczniowie ZSS w Szubinie po raz kolejny wzięli udział Ogólnopolskim Festiwalu pod nazwą „Spotkanie u Matki”. 24 maja 2012 r. spotkaliśmy się w Górce Klasztornej. Festiwal organizowany jest już od 14 lat i biorą w nim udział dzieci, młodzież oraz dorośli z wielu placówek z różnych stron Polski. Zespół wokalno – muzyczny z Szubina zaprezentował repertuar o tematyce religijnej, który cieszył się ogromnym entuzjazmem odbiorców. Młodzież ZSS w Szubinie na co dzień uczestniczy w zajęciach szkolnego kółka muzycznego. Zespół bierze udział w imprezach szkolnych i środowiskowych. Opiekunami zespołu są: Danuta Loch, Ewa Mruczkowska, Maciej Marczak i Zbigniew Sabaciński.

Ewakuowano uczniów i nauczycieli

włącz .

22 maja 2012 r. około godz. 9.30 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze w klasie na górnej kondygnacji w ZSS w Szubinie przy ulicy Kochanowskiego 1. Dyspozytor zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Szubinie i zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie. Kierownictwo szkoły z chwilą stwierdzenia pożaru i powiadomienia straży pożarnej przystąpiło do ewakuacji 50 uczniów, 15 pracowników i nauczycieli. Po przybyciu straży przystąpiono do przeszukania pomieszczeń i działań gaśniczych. W jednej z klasie napotkali ucznia, który o własnych siłach opuścił budynek. Na pierwszym piętrze szkoły znajdowała się osoba nieprzytomna, którą strażacy wynieśli na zewnątrz i udzielono jej pomocy przedmedycznej. Ogień bardzo szybko opanowano, nie dopuszczając do większych strat, budynek przewietrzono. Na szczęście tak wyglądały założenia do przeprowadzonych ćwiczeń, które zdaniem obserwatorów mł. bryg. Mariusz Mantych - Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Szubinie i Leszka Mrotek - Dyrektora ZSS w Szubin, spełniły wszystkie cele wcześniej założone, a mianowicie przeprowadzono sprawnie ewakuację ze sprawdzeniem obecności, strażacy mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką obiektu szkolnego, sprawdzić zaopatrzenie wodne jak i również dyspozycyjność OSP w godzinach przedpołudniowych. Na podsumowaniu ćwiczeń Leszek Mrotek podziękował wszystkim uczestnikom ćwiczeń. Ćwiczeniami kierował asp. sztab. Jerzy Bejmowicz - Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Szubinie.

X Festyn Rekreacyjno-Sportowy

włącz .

16 maja 2012 r.  już po raz dziesiąty  w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie odbył się Festyn Rekreacyjno-Sportowy. Impreza zorganizowana była na boisku ORLIK  przy ulicy Kochanowskiego 1. Wśród rywalizujących szkół oprócz gospodarzy uczestniczyli uczniowie ze Żnina, Karnowa i Kcyni. Konkurencje sportowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych tj. dzieci klas młodszych i starszych szkoły podstawowej. W czasie festynu straż pożarna zaprezentowała sposoby niesienia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Organizatorzy zapewnili wszystkim poczęstunek w postaci napojów, słodyczy, kiełbasy z grilla, grochówki. Po rozgrywkach sportowych rywalizujące szkoły otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, a każdy z zawodników drobny upominek.

„Święta w bieli i czerwieni” – rozwiązanie konkursu

włącz .

Już po raz drugi w ZSS w Szubinie zorganizowano konkurs pt.: „Święta w bieli i czerwieni". Myślą przewodnią w wykonaniu prac plastycznych jest wykorzystanie tylko dwóch kolorów: czerwieni i bieli. W tym roku szkolnym święta majowe połączone zostały ze zbliżającymi się mistrzostwami w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie. Stąd też tematyką prac było „Euro 2012″.

Uczniowie wykazali się pomysłowością i wielkim zaangażowaniem.
Wyłoniono trzech głównych zwycięzców:
I miejsce – klasa I-VI
II miejsce – Paweł Burzych (PdP)
III miejsce - Agata Kowalczuk (IIIG)

Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali nagrody utrzymane w tematyce Euro 2012. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna.

Mistrz klawiatury

włącz .

W ZSS w Karnowie odbył się już III raz konkurs pt. "Mistrz klawiatury". W konkursie brali udział uczniowie z klas przysposabiających do pracy ze szkół:

- ZSS Karnowo
- ZSS Chojnice
- ZSS Żnin
- ZSS Kcynia
- SOW Bydgoszcz
- ZSS Szubin

Wiosna!

włącz .

22 marca 2012 r. uczniowie z ZSS w Szubinie, wraz z nauczycielami przygotowali mały fest z okazji pożegnania zimy. Najmłodsi uczniowie przygotowali kukłę – Marzannę, która miała symbolizować odchodzącą zimną porę roku. Wszyscy uroczyście przenieśliśmy Marzannę na plac naszej szkoły, by tam krzyczeć z radością: „Witaj wiosno, żegnaj zimo!". Następnie mogliśmy zajadać się kiełbaską z grilla i nasycić brzuchy pyszną grochówką. Imprezę umilała nam wiosenna muzyka i konkursy, które cieszyły się ogromną popularnością.

Tydzień kolorów

włącz .

Jeszcze przed feriami w ZSS w Szubinie obchodziliśmy „Tydzień Kolorów". Każdego dnia uczniowie, a także nauczyciele zobowiązani byli do ubrania się w danym kolorze: poniedziałek - pomarańczowy, wtorek – zielony, środa - żółty, czwartek – fioletowy, a piątek biało – czerwony. W czasie całego tygodnia przygotowano mnóstwo atrakcji. Mieliśmy okazję „połamać sobie język” sprawdzając swoje umiejętności językowe z niemieckiego, posmakowaliśmy zdrowego soku marchwiowego, cytrynowego i pomarańczowego. Gościliśmy artystów – plastyków z Niezależnej Galerii Korytarzyk i z ich pomocą stworzyliśmy istne arcydzieło. Jednak ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz grupy antyterrorystycznej, która pokazała nam sposoby zatrzymywania groźnych przestępców. Mieliśmy okazję sami zostać zakuci w kajdanki i przeszukani.Każdego dnia oglądaliśmy także zapomniany już serial „Siedem życzeń” z kotem Rademenesem w roli głównej. Tydzień Kolorów zakończyliśmy quizem podsumowującym wszystkie zabawy oraz meczem piłki nożnej: nauczyciele – uczniowie. Tym razem więcej szczęścia mieli nauczyciele i to oni wygrali ten mecz. Wszyscy super się bawiliśmy i z niecierpliwością czekamy na następny kolorowy tydzień, już za rok.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie