Tydzień kolorów

włącz .

W ostatni tydzień przed zimowymi feriami mieliśmy w naszej szkole Tydzień Kolorów. Z tej okazji było wiele atrakcji. Zawitał do nas słynny szubiński malarz pan Henryk Wojtas. Nauczył nas wielu sztuczek, które można robić z barwami. Odbyło się także kolejne spotkanie integracyjne, tym razem pod hasłem "Zima". Ostrą rywalizację w popisywaniu się wiedzą o tej porze roku osłodziło wszystkim ciasto z bitą śmietaną.

Święto Niepodległości w naszej szkole

włącz .

W środę 10 listopada 2010 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Apel przygotowali gimnazjaliści pod kierunkiem p. Ani Putz, która uczy historii. Z dialogu Moniki i Rafała dowiedzieliśmy się dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości. Następnie usłyszeliśmy wiersze w wykonaniu gimnazjalistów. Ważność święta podkreślały biało-czerwone chorągiewki oraz duża flaga państwowa, którą trzymał Sebastian. Na koniec Monika, Jagoda i Patrycja zaśpiewały kilka pieśni legionowych. Ich marszowy rytm sprawił, że wszyscy włączyli się do śpiewu. Nad częścią wokalną czuwał p. Maciej. W  ten oto sposób uczciliśmy ważne, państwowe Święto.

Integracja "Jesień"

włącz .

Dnia 27 października odbyło się spotkanie integracyjne, kolejne już z cyklu Integracja na wesoło ,,Jesień''.  Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w jesiennych zmaganiach. Wśród zadań było:
- rozpoznawanie drzew
- rozpoznawanie grzybów
- puzzle - krajobraz jesienny
- robienie sałatki owocowej i wspólna degustacja
Integracja została przygotowana przez nauczycielki: Anetę Sala i Dankę Loch.

Światowy Dzień Walki z Głodem

włącz .

19 października 2010r. uczniowie klasy IV-VI oraz gimnazjum wraz ze swoimi  wychowawczyniami włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Głodem.

Został on zorganizowany pod patronatem PCK na szubińskim targowisku. Z gromadzili się tam również uczniowie innych szkł, a nawet przedszkolaki. Uczniowie dowiedzieli się, że w Polsce i na całym świecie umierają ludzie z powodu głodu. Z tego powodu należy szanować jedzenie, a także dzielić się nim z innymi, np. kolegą, który nie ma śniadania. Ważne jest też , aby spożywać pokarmy jak najmniej przetwarzane, a  najlepiej pochodzące z ekologicznych upraw. Niektórzy byli zdziwieni, gdy dowiedzieli się, że niezdrowe są chipsy, cola czy zupki w proszku oraz żywność modyfikowana genetycznie. Organizatorzy poczęstowali wszystkich kanapkami z serem, pasztetem i kiszonym ogórkiem. Tego dnia było bardzo zimno, ale wszystkich rozgrzała gorąca grochówka z wojskowego, a właściwie strażackiego kotła. Strażacy z PSP jak zwykle byli niezawodni. Nie tylko przywieźli zupę, aby w ten dzień nikt nie był głodny, ale pokazali też, jak udzielać pierwszej pomocy w różnych wypadkach.

Dzień nauczyciela w naszej szkole

włącz .

14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w "dziupli". Całą uroczystość prowadziła Patrycja Kawka - przewodnicząca SU. Na początku złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły w imieniu uczniów. Później było przemówienie pana dyrektora, który podziękował wszystkim pracownikom szkoły za poświęcenie, zaangażowanie i rzetelną pracę. Nagrody w tym roku otrzymali: p. H. Kępczyńska,  p. T. Lewandowski, p.J. Ollesz, p. B. Piniarska i p. B. Gajewska. Pan dyrektor gratulował również nauczycielom, którzy otrzymali nagrody wyższego szczebla: p. D.Karwowskiej, p. A. Putz, p. D. Loch. Potem były występy. Najpierw klasa 4/6 dziękowała wierszami. Następnie wystąpiły nasze koleżanki: Patrycja i Jagoda. Zaśpiewały piosenki, nawet po angielsku. Później najmłodsi pokazali nowoczesne tańce z chustami. Całość zakończyło przedstawienia pt. "Przygody w Bałaganowie" będące częścią projektu na organizację zajęć pozalekcyjnych, który realizują p. K. Iciak i p. A. Lindobeja. Cała uroczystość była niezwykle udana. Jej wykonawcy zostali nagrodzeni gorącymi brawami.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie