Kulig

włącz .

Tak uroczej i bogatej w puch śnieżny zimy nie było już dawno, dlatego też postanowiliśmy wykorzystać piękną aurę i zorganizować wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Kulig to z pewnością najatrakcyjniejsza forma przejażdżki saniami w czasie, której większość uczniów naszej szkoły spędziła mile czas w poniedziałkowe przedpołudnie. Oprócz przemiłej zabawy mieliśmy okazję do podziwiania pięknego zimowego pejzażu.

II Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

włącz .

6 stycznia w sali widowiskowo-kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury o godzinie 16:00 odbył się II Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek dla młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Konkurs zorganizowali: Gimnazjum nr 3 w Nakle, Nakielski Ośrodek Kultury i parafie dekanatu nakielskiego. Licznie wstawiły się dzieci i młodzież z całego powiatu nakielskiego. Wystąpili soliści, duety i zespoły. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz Starosta Powiatu Nakielskiego.

Jaka to melodia?

włącz .

Z inicjatywy pani Katarzyny Iciak oraz pani Anny Lindobeja odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu pt.: ,,Jaka to melodia"?

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wystartowało aż 22 uczestników. Wszystko przebiegało zgodnie z regułami programu telewizyjnego -eliminacje, półfinał i finał. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki [nagrody pocieszenia], a półfinaliści cenniejsze nagrody. Zwycięzcą została Patrycja Kawka, która wygrała dla siebie odtwarzacz MP3. Jak w prawdziwym teleturnieju, tak i u nas, nie za brakło gościa specjalnego. Swoją popisową piosenkę wykonał... Krzysztof Krawczyk. Emocje konkursowe były naprawdę ogromne, a dla publicznosci świetna zabawa. Liczymy na kolejną edycję za rok!

Turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu

włącz .

Co roku grupa naszych uczniów bierze udział w turnusie rehabilitacyjnym w sanatorium "Panorama Morska" w Jarosławcu. Oprócz systematycznych zabiegów leczniczych nasi uczniowie korzystają tam z bogato rozwiniętego programu rozrywkowo- kulturalnego. Codziennie organizowane są atrakcyjne imprezy integracyjne prowadzone przez profesjonalnych animatorów, np. festiwale piosenek, wieczory tematyczne z animacjami przy muzyce z poczęstunkiem (,,Wieczór Meksykański", ,,Świat według Nadmorskich Górali", ,,Królewskie Wesele", itp.), ognisko z kiełbaskami, dyskoteki. Dodatkowymi atrakcjami są: przejażdżki konne, przejażdżki bryczką, wycieczki rowerowe, zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe i integracyjne dla dzieci, a także długie spacery wzdłuż plaży nad pięknym Bałtykiem. Ogromnym walorem sanatorium jest bajkowo zagospodarowany teren z pięknymi ogródkami jordanowskimi, oczkami wodnymi oraz fontannami, które sprawiają wrażenie przebywania w ogrodzie botanicznym. Jednak największą atrakcją dla dzieci i młodzieży jest Park wodny, na terenie którego znajdują się baseny z różnorodnymi przyjemnościami wodnymi, np. sztuczna fala, rwąca rzeka, masaże, gejzery powietrzne, zjeżdżalnie. Turnusy, które do tej pory udało nam się zorganizować były dla uczniów wspaniałym przeżyciem i dawały im dużo radości.

Dzień nauczyciela

włącz .

14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela.
Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Później odbył się uroczysty apel. Były gorące podziękowania i obowiązkowo laurki. Uczniowie wykonali je własnoręcznie na lekcjach plastyki. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV-VI i gimnazjaliści. Pięknymi wierszami podziękowali nauczycielom za ich trudną pracę. Później Patrycja Kawka przeobraziła się w nauczycielkę, a Iza, Sebastian i Malwina zagrali role niesfornych uczniów. W skeczach pokazali, jak czasami wyglądają w szkole lekcje języka polskiego, historii oraz geografii. Na koniec wspólnie z nauczycielami śpiewaliśmy piosenki, których nauczył nas pan Maciej.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie