35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

VII Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Bydgoszczy

włącz .

Kolędy i pastorałki to żywa część polskiej tradycji kulturalnej i muzycznej dlatego też  w  Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, 16 stycznia br. odbył się  kolejny VII Międzyszkolny  Festiwal Kolęd i Pastorałek. W konkursie dla dzieci i młodzieży  wzięło udział ok. 80 osób z różnych placówek z województwa kujawsko-pomorskiego. Festiwal swoim patronatem objął Wojewoda Kujawsko - Pomorski  Mikołaj Bogdanowicz. Swoje umiejętności wokalne i artystyczne reprezentowali m.in. uczniowie z: ZSS w Karnowie ,ZSS  w  Kcyni, ZSS w Szubinie, SOSW nr 3 w Bydgoszczy, ZS nr 30 w Bydgoszczy, KPSOSW w Toruniu, BS nr 6 w  Bydgoszczy, ZSS w Więcborku, ZS w  Inowrocławiu, MDK w Inowrocławiu, SOSW w Kisielicach. Uczestnicy festiwalu zaprezentowali różnorodne formy i interpretacje znanych i nieznanych kolęd i pastorałek.  Jury nie miało łatwego zadania i po długiej naradzie wyłoniło zwycięzców. Wykonawcy byli oceniani w kategoriach: soliści  i zespoły. W kategorii „zespoły” wyróżnienie otrzymał nasz zespół instrumentalny w składzie:  Patrycja Najdowska, Marcin Pardua, Jakub Furtak , Weronika  Redlińska, Patryk Parus. Zespół wykonał kolędę -  „Wśród nocnej ciszy”. Natomiast w kategorii ”soliści” III miejsce otrzymał  nasz uczeń Konrad Jankowski, który wykonał kolędę -„ Mario czy już wiesz”. Nagrodzeni i uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody i  upominki od organizatorów imprezy. Naszą szkołę reprezentowali również uczniowie: Julia Hibner, która wykonała kolędę-„ Lulajże Jezuniu” oraz Marcin Pawlak, który wykonał kolędę- „Przybieżeli do Betlejem”.  Należy podkreślić, iż Marcin jako solista  debiutował na tego rodzaju imprezie. Julka i  Marcin otrzymali  za swoje udane  prezentację również dyplomy i miłe upominki. Młodym artystom towarzyszyli  ich rodzice oraz opiekunowie: Maciej Marczak i Zbigniew Sabaciński.

Dziękujemy organizatorom SOSW nr 3 w Bydgoszczy za miłe przyjęcie i wspaniale zorganizowany festiwal !!!

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie