35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Mikołajkowa wycieczka do Krainy Bombek

włącz .

5 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj. Miał ze sobą dzwonek i rózgę, ale uczniowie byli grzeczni i dostali słodki poczęstunek. Dzieci zaprosiły gościa do wspólnej zabawy przy świątecznych utworach muzycznych.

6 grudnia odbyła się mikołajkowa wycieczka do Krainy Bombek w Gnieźnie. Nie byłaby ona możliwa gdyby nie świąteczny podarunek od sponsora, któremu serdecznie dziękujemy! Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele z ogromną ekscytacją stawili się na zbiórce i wyruszyli w drogę. Tuż po dojechaniu do Gniezna do naszego autokaru wskoczył pomocnik Świętego Mikołaja i porwał nas w dalszą drogę do fabryki, która obejmuje cztery główne działy produkcji. Pierwszy dział nazywa się „dmuchalnia” i tam zobaczyliśmy jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstają piękne ozdoby choinkowe. W „srebrzalni” pokazano nam jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka. To było jak czary! W „lakierni” podpatrzyliśmy jak kulki nabierają pięknych barw. W dziale „dekoracja” przyglądaliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory. Każda bombka przechodzi przez te cztery działy, przez które przeszli nasi uczniowie. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod wrażeniem, że w fabryce nie ma maszyn, a każda ozdoba powstaje dzięki ludzkim umiejętnościom. Na koniec wycieczki trafiliśmy do sklepiku, w którym podziwialiśmy ręcznie robione ozdoby. Po powrocie do szkoły wszyscy otrzymali piękne bombki ze swoim imieniem i świątecznym malunkiem.

Oby więcej takich pięknych chwil w nadchodzącym czasie!

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie