35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Uroczysta Gala w Mogilnie

włącz .

Po raz XIV  odbyła się Uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem Gali jest Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach. W dniu 3 grudnia 2019 r. w mogileńskim kinie „Wawrzyn” spotkali się artyści ze szkół i placówek dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Tegoroczna edycja Gali przebiegała pod hasłem „Niezapomniane melodie”. Na  mogileńskiej scenie zaprezentowali się reprezentanci 12 szkół i placówek z terenu województwa kujawsko – pomorskiego (Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Strzelnie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Radziejowie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Toruniu,  Przedszkole Nr 3 w Mogilnie,  Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w   Kruszwicy, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Bielicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelnie, Warsztat Terapii Zajęciowej „Radosne Serca” w Bielicach, Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie, Placówka szkolno-Wychowawcza w Marcinkowie, Stowarzyszenie ”NIEBIESKIE SERDUCHO”.).Tradycyjnie występom artystycznym towarzyszył kiermasz rękodzielniczy. Uczestnicy przeglądu otrzymali okolicznościowe upominki. Spotkanie było pełne radości i zabawy, ale również artystycznych wzruszeń. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Furtak,  Patrycja Najdowska,  Julia Hibner,  Weronika Redlińska, Marcin Pardua, Konrad Jankowski, Wiktoria Kamińska, Patryk Bolesta.  W rolę Pani Jesień wcieliła się Pani Małgorzata Grzeszczak, a  oprawę muzyczną opracował Zbigniew Sabaciński. Nasz zespół zaprezentował krótkie widowisko pn. „Z wizyta u Pani Jesień”.  W ten sposób włączyliśmy się również w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Opracowanie: Marek Modrzejewski

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie