35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Pamiętamy i wspominamy św. Papieża Jana Pawła II

włącz .

Kolejny już raz uczniowie ZSS w Szubinie uczcili pamięć św. Papieża Jana Pawła II uroczystym apelem, ale tym razem z okazji 41 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Pomimo, że od tamtych wydarzeń minęło już wiele lat, to nadal z dumą wspominamy Go, jako wyjątkowego człowieka i papieża, a także, jako największą postać naszych czasów.

W trakcie uroczystości przypomnieliśmy dzieciom i młodzieży najistotniejsze fakty z życia Ojca Świętego oraz wartości, którymi żył i przekazywał przyszłym pokoleniom. Przez cały swój pontyfikat dbał o to, abyśmy pielęgnowali wzorce postępowania, które bliskie były naszym dziadom i pradziadom, które określały nas, jako Polaków: miłość, dobroć, przebaczenie, poświęcenie, pojednanie. Apel zakończyliśmy wspólnym śpiewem ulubionych pieśni Jana Pawła II.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie