35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

"Hulaj po zdrowie - bezpiecznie na drodze!" podsumowanie miesiąca

włącz .

Wraz z nowym rokiem szkolnym wróciliśmy do realizacji zajęć w ramach projektu „Hulaj po zdrowie – bezpiecznie na drodze!” finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Przypomnijmy, że z dofinansowania zakupiliśmy hulajnogi, kaski, książki, ćwiczenia, gry dydaktyczne i wiele innych. Bardzo ważnym tematem w naszej szkole jest zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajomości podstawowych znaków, zasad i przepisów. Omówienie zarówno roli pieszego, jadącego na łyżworolkach, hulajnodze, rowerze jak i skuterze. Częstym problemem wśród dzieci i młodzieży jest nadużywanie komputera i telefonu, dlatego pragniemy zaproponować spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu w połączeniu z aktywnością fizyczną. Głównym celem projektu jest nauczenie dzieci zachowania bezpieczeństwa podczas aktywności na świeżym powietrzu, w trakcie przemieszczania się zarówno po chodniku, jak i po drodze. W trakcie realizacji projektu odbywają się zajęcia teoretyczne i praktyczne połączone z dobrą zabawą. Ze względu na wrześniową pogodę większość zajęć odbyła się na terenie szkoły.

Nauczyciele odpowiedzialni: Patrycja Przysiewkowska, Sara Pawlicka

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie