35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Drugie warsztaty „Inspiracje impresjonizmem” realizowane przez SzDK

włącz .

24 września wybrani uczniowie z nauczycielkami plastyki i rozwijania kreatywności wzięli udział w drugich warsztatach „Inspiracje impresjonizmem” realizowanych przez Szubiński Dom Kultury dofinansowanych ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura2019-2021. Tym razem prowadząca zajęcia Pani Hanna Zawadzka-Pleszyńska przygotowała do namalowania martwą naturę i pokazała na co należy zwrócić uwagę podczas pracy. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie mieli okazję malować na profesjonalnym płótnie. Celem proponowanych zajęć jest rozwijanie twórczego myślenia i wyobraźni uczniów oraz zapoznanie dzieci z okresem i stylem impresjonizmu. Podczas warsztatów dzieci zostają wprowadzone w świat sztuki, mają okazję zapoznać się z dziełami wybitnych twórców, a także wykonać własne prace pod kierunkiem artysty plastyka-nauczyciela przez co doskonalą umiejętności warsztatowe i przyswajają nową wiedzę. Spotkania wpływają na kształtowanie osobowości i  kreatywności przez uwrażliwianie na piękno otaczającego świata.

Nauczyciele odpowiedziani: Joanna Stróżyk-Ryczek, Sara Pawlicka

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie