35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

"Hulaj po zdrowie - bezpiecznie na drodze!" zajęcia praktyczne

włącz .

Już w maju uczniowie biorący udział w projekcie "Hulaj po zdrowie - bezpiecznie na drodze!" finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią oprócz zajęć teoretycznych dotyczących zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym rozpoczęli zajęcia praktyczne. Miesiąc rozpoczął się na wykonaniu znaków drogowych i zabawach edukacyjnych w małych grupach. Zajęcia ruchowe odbywały się na terenie szkoły, przy skateparku oraz w pobliskim parku. Uczniowie wiedzą, że jeśli chcą uczestniczyć w ruchu drogowym muszą być widoczni, zabezpieczeni kaskiem i poruszać się w wyznaczonych do tego miejscach. Podczas zajęć ćwiczą także zwinność, koordynację ruchową i równowagę. W czerwcu na ostatnich przedwakacyjnych zajęciach odbyła się pogadanka na temat zachowania bezpieczeństwa w trakcie spędzania czasu wolnego.

Koordynatorzy Projektu: P. Przysiewkowska, S. Pawlicka

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie