35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

IV Regionalny Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy

włącz .

IV Regionalny Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży niejednokrotnie rozbrzmiewał słonecznymi rytmami, a to zaprawą uczniów, którzy muzyką namalowali lato. W naszym ośrodku gościliśmy solistów i zespoły ze szkół bydgoskich, ale także z Zespołu Szkół z Torunia oraz z Szubina. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali swoje talenty plastyczne i muzyczne.

Muzyczne prezentacje miały różnorodny charakter, zespoły nie tylko pięknie przygotowały się pod względem wokalnym, ale także przedstawiły ciekawą choreografię i dekoracje. Każdy z uczestników w oryginalny i niepowtarzalny sposób zaprezentował utwór nawiązujący do pory roku-lata. Z Zespołu Szkół nr 31 grupa ”Na przekór” przedstawiła piosenkę „Lato czeka” bardzo ciekawie ilustrując swój występ adekwatną choreografią, a solistka Agnieszka Głowacka oczarowała wykonaniem piosenki „Tyle słońca w całym mieście”. Kamil Wilczewski i Mikołaj Bonk to soliści z Torunia. Ich występ zachwycił wszystkich radosnym nastrojem jaki uczniowie wprowadzili podczas swojej prezentacji. Niezawodni, zawsze obecni wykonawcy z Szubina reprezentowani przez duet: Julię Hibner i Nikodema Bereźnickiego, oraz solistę Konrada Jankowskiego zaśpiewali piosenki pełne słońca. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwór „Na łące’ i „Lato”. Natomiast grupa „Gestem i muzyką” przedstawiła widowisko zatytułowane „Letnia awantura”. Uczniowie najpierw przedstawili wiersz „Zabawy w rymy” za pomocą słów i gestów Makaton, a następnie urządzili muzyczną awanturę grając na instrumentach perkusyjnych do utworu. Zespół internacki „Beat”- to grupa uczniów z naszego ośrodka. Zespół oczarował prezentacją teatru cieni przy towarzyszącej muzyce J. S. Bacha i instrumentarium wykonanym na dzwonkach. Nasz ośrodek także reprezentowali również soliści: Zuzanna Kohls zaśpiewała piosenkę pt. „Kolorowe lato”, a Kamil Krusik porwał wszystkich słuchaczy na plażę do Chałup. Tegoroczne występy były niezwykłe. Ciekawe pomysły na aranżacje piosenek, oryginalne wykonania, efektowne stroje, piękny ruch sceniczny- te wszystkie elementy wzbudziły wiele pozytywnych i niezapomnianych emocji. Oprócz muzyki stałym elementem przeglądu są prezentacje plastyczne. Kolejna, letnia edycja Regionalnego konkursu dostarczyła młodym twórcom wielobarwnej palety zainspirowanej muzyką. Różnorodność zastosowanych technik oraz nowych niekonwencjonalnych sposobów wyrazu plastycznego sprawiła iż tegoroczne kompozycje były niezwykle oryginalne, ciekawe, bogate w kolor. Uczniowie wyróżnieni w konkursie plastycznym:
Damian Kijanowski, Adam Górniak, Klaudia Leśniewska, Iza Koslowska, Krzysztof Kąkolewski, Jakub Szulc, klasa IIIa oraz Laura Bajfus, Paulina Piotrowska, Zuzanna Puczyńska z Torunia.

Dziękujemy wszystkim za pełne słońca, ciepła i radości prezentacje. Do zobaczenia za rok.

Artykuł ze strony SOSW nr 3 w Bydgoszczy

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie