35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

II Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny „Bez prądu”

włącz .

Uczniowie ZSS w Szubinie po raz drugi wzięli udział w konkursie profilaktycznym zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Bydgoszczy. Konkurs ten jest swego rodzaju kontynuacją tego, który odbył się w naszej szkole w marcu br.

Celem tej inicjatywy było uwrażliwienie uczniów na zgubne skutki stosowania używek oraz na zjawiska współczesne takie jak „hejt” i „mowa nienawiści”. Pierwszym etapem konkursu był test sprawdzający wiedzę uczniów z tematyki szeroko pojętej profilaktyki, następnie przedstawienie fotografii prezentującej atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ostatnim etapem były zmagania sportowe. Uczniowie rywalizowali ze sobą m. in. w slalomie, jeździe na gokartach, przejściu po linie.

Był to dobrze spędzony czas, uczniowie zgłębili swoją wiedzę i nawiązali kontakty z uczniami innych szkół. Reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce, co bardzo nas ucieszyło.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie