35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Święty Jan Paweł II wzorem dla młodych – 14. rocznica śmierci

włącz .

„ CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO, KIM JEST...”

Dzisiaj, 2 kwietnia 2019roku uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystym apelu, aby świętować XIV rocznicę śmierci Świętego Papieża Jana Pawła II.

Rozpoczęliśmy go krótkim przedstawieniem postaci Wielkiego Polaka, Karola Wojtyły, który 16 października 1978 roku został wybrany, jako pierwszy Słowianin na tron Piotrowy i przez 27 lat był głową Kościoła katolickiego. To On, Papież Polak otworzył Watykan i papiestwo na ludzi.

W dalszej części została przypomniana sylwetka naszego Świętego w formie prezentacji multimedialnej pt. „Święty Papież Jan Paweł II wzorem dla młodzieży”. Zawierała ona głównie fragmenty z życia i pielgrzymek Ojca Świętego związane z młodzieżą oraz wyjątkowe słowa papieża Polaka.

Przewodniczący SU w kilku słowach podsumował postać Świętego Papieża Jana Pawła II, jako największego autorytetu moralnego współczesnego świata, który przywracał godność, dawał nadzieję, dodawał otuchy i pocieszał w zwątpieniu.

Uroczysty apel zakończyliśmy wspólnym śpiewem najpiękniejszych pieśni, które na zawsze zostaną w naszych sercach wraz z naszym ukochanym rodakiem, wspaniałym Polakiem i największym autorytetem.

 

  1. Mruczkowska
  2. Loch
  3. Sabaciński

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie