35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Konkurs profilaktyczny

włącz .

V Międzyszkolny konkurs Profilaktyczny odbył się 26 marca w Zespole Szkól Specjalnych w Szubinie. Rywalizacja przebiegała w trzech etapach: test sprawdzający ogólną wiedzę uczniów na temat używek, skutków nałogów, zdrowego odżywiania. Następnie szkoły zaprezentowały scenkę profilaktyczną, w której w sposób zrozumiały i konkretny ukazały, że warto być asertywnym i jak tego dokonać. Potem drużyny miały za zdanie zaprojektować plakat związany z szeroko rozumiana profilaktyką. Końcowym etapem były pytania zadane przez policjanta.

Wśród zaproszonych gości byli: Kierownik Poradni  Psychologiczno-Pedagogicznej w Szubinie pani Lidia Lemańska, Dyrektor MGOPS w Szubinie pani Magdalena Jęziorowska, pełnomocnik Burmistrza Szubina pani Anna Wiśniewska, asystent rodziny pani Marlena Nowaczewska,  policjant dzielnicowy Damian Ziółkowski.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Zdaniem jury z roku na rok poziom prezentowanej przez uczniów wiedzy jest coraz wyższy, co nas cieszy i zachęca do działania.

Wyniki konkursu plasują się następująco:

I miejsce – ZSS Szubin

II miejsce – ZSS Żnin

III miejsce – SOSW nr 3 Bydgoszcz i ZSS Kcynia

IV miejsce – ZS Koronowo

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy i liczymy na spotkanie w przyszłym roku.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie