35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Wiosna z ekologią

włącz .

W dniu 25 marca zorganizowane zostały spotkania informacyjne na temat prawidłowego segregowania odpadów oraz recyklingu. Pani Ania Kamińska przedstawiła uczniom prezentację obrazującą nowe zasady segregowania odpadów, które na co dzień pojawiają się w naszych domach. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce i posegregować zgromadzone śmieci do przygotowanych worków we właściwych kolorach. Najmłodsi korzystali z pomocy i podpowiedzi pana Tomka Lewandowskiego.

Następnie pani Hania Majewska wprowadziła uczniów w nowy temat związany z wyrzucaniem odpadów niebezpiecznych, w tym baterii. Opowiedziała jak wielką szkodę wyrządzają baterie w środowisku jeśli są wyrzucane w niewłaściwych miejscach. Pani Hania zapowiedziała początek nowej akcji w szkole, czyli gromadzenia baterii w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach. Baterie zostaną odebrane przez firmę, która w odpowiedni sposób zajmie się ich utylizacją.

Na koniec grupa starszych uczniów przygotowała plakaty związane z tematyką segregowania odpadów i recyklingu. Uczniowie chętnie korzystali ze wskazówek pani Asi Stróżyk – Ryczek. Plakaty ozdobiły gazetkę w holu szkoły.

Spotkania te były wstępem do cyklu zajęć o tematyce ekologicznej i przygotowaniem do obchodów Święta Ziemi.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie