35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Bezpiecznie w Internecie

włącz .

We wtorek w naszej szkole odbyły się lekcje tematyczne dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Pani Kasia zaprosiła uczniów na lekcje, na których mieli okazję obejrzeć prezentacje nt. zagrożeń występujących w Internecie, ogólnie pojmowanej cyberprzemocy. Po projekcji prezentacji uczniowie dyskutowali nt. tych zagrożeń. Dzieci bardzo chętnie opowiadali o tym, czy te zagrożenia dotyczą bądź dotyczyły kiedykolwiek ich samych lub osób z ich najbliższego otoczenia. W między czasie, Pani Justyna, opowiedziała nam prawdziwą historię osoby, która spotkała się z cyberprzemocą i hejtem w Internecie. Bardzo nas to zaciekawiło, ale także zszokowało, że takie sytuacje dzieją się na prawdę. Młodsi uczniowie otrzymali specjalne naklejki dedykowane DBI (Dzień Bezpiecznego Internetu), a także otrzymali zadanie plastyczne, przy którym było wiele śmiechu i zabawy. 

To nie koniec naszych lekcji. Przez cały luty dzieci na lekcjach informatyki rozmawiają nt. bezpieczeństwa w sieci i wykonują związane z tym zadania. Cały rok szkolny poświęcony jest również temu zjawisku i często na lekcjach nauczyciele wspominają o zagrożeniach, jakie czyhają na dzieci i dorosłych w sieci.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie