35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Dzieci zaśpiewały kolędy i pastorałki w Bydgoszczy

włącz .

Na koncert kolęd  11 stycznia br. zaprosili dzieci: OSW nr 3 w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. W przeglądzie wzięło ponad 70 osób z całego regionu. To już szósta edycja festiwalu.

W przeglądzie uczestniczyły dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, a zatem przygotowanie do rożnego rodzaju występów, także artystycznych, wymaga dużej pracy, ponieważ trwa to dłużej. Dzieci muszą opanować tekst i ruch sceniczny, choćby najmniejszy. Dzieci śpiewały piękne, znane kolędy, ale przygotowały też mniej znane pastorałki. Podczas prezentacji  oceniający zwracali uwagę na radość śpiewania, znajomość słów, poczucie rytmu. To jest konkurs, ale dla dzieci to jest przede wszystkim zabawa. Tu każdy zasługuje na nagrodę, czy na wyróżnienie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Hibner, Patrycja Najdowska, Weronika Redlińska, Konrad Jankowski, Patryk Parus, Marcin Pardua, Jakub Furtak. 

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie