35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Jesienny turnus rehabilitacyjny 2018

włącz .

W tym roku w jesiennym turnusie rehabilitacyjnym uczestniczyła 15 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami. Już tradycyjnie udajemy się nad polskie morze, ale od kilku lat staramy się zmieniać miejsca pobytu, aby podziwiać nowe miejscowości i plaże nad pięknym Bałtykiem. Przebywaliśmy w bardzo ładnym ośrodku, w którym mieliśmy wszystkie zabiegi rehabilitacyjne oraz dodatkowo poranną gimnastykę pod okiem przemiłej pani rehabilitantki. Kuchnia dbała o nas wyśmienicie serwując przepyszne dania. Pogoda przez ponad tydzień spisywała się na medal, tylko kilka ostatnich dni było chłodniejszych, ale za to było nam dane przeżyć prawdziwy sztorm na morzu. Oprócz codziennych zabiegów, długich spacerów plażą i zwiedzania miasteczka uczniowie uczestniczyli również w kilku zajęciach o tematyce profilaktycznej, których celem było dostarczenie i utrwalanie wiedzy na temat działania i skutków zdrowotnych stosowania wszelkich używek, rozwijanie zachowań asertywnych. Do takich dodatkowych atrakcji zaliczyć możemy udział w kilku zabawach przy muzyce, wyjścia do Aqua Parku i długie kąpiele w basenach, korzystanie z sauny, jacuzzi. Zorganizowaliśmy sobie również wycieczkę do Kołobrzegu. Zwiedziliśmy najważniejsze miejsca historyczne miasta, piękne molo, spacerowaliśmy także bulwarem nadmorskim, gdzie zjedliśmy przepyszne lody. Wspaniale płynął nam czas, jednakże nadszedł kres wspólnej zabawy i sielanki. Zorganizowane wyjazdy grupowe cieszą się wśród naszych uczniów wielkim powodzeniem, są wspaniałą formą integracji uczniów z różnych klas, momentem oderwania się od trudnej codzienności, czasem na wspaniałe i niezapomniane przeżycia. Dziękujemy Wszystkim za wsparcie finansowe, dzięki któremu udało nam się zorganizować nasz wyjazd.

 

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie