35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

SKRZYNKA KORCZAKOWSKA

włącz .

W poniedziałek w ZSS w Szubinie odbył się apel podczas którego pedagog wraz z przedstawicielem SU opowiedzieli uczniom o akcji związanej ze "Skrzynką Korczakowską". Wcześniej skrzynka została uroczyście przekazana w siedzibie MGOPS Szubin przez panią dyrektor Renatę Michalak. Do skrzynki można wrzucać listy opisujące następujące sytuacje: - kiedy ktoś doświadcza krzywdy ze strony osoby dorosłej - jeśli ktoś jest ofiarą przemocy, agresji - jeśli ktoś znajdzie się w trudnej sytuacji i nie wie jak rozwiązać swój problem W nasze szkole każdy uczeń może liczyć na pomoc poprzez indywidualne rozmowy z nauczycielem, wychowawcą, pedagogiem czy dyrektorem. Są jednak delikatne sprawy, które łatwiej pzrzedstawić w formie pisemnej. Stąd inicjatywa skrzynek. Skrzynka będzie opróżniana raz na dwa tygodnie w obecności przedstawiciela SU.

 

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie