35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

włącz .

We wtorek, 16 października 2018 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie najmłodsi mieszkańcy naszej gminy podjęli próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcja została ogłoszona przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Punktualnie o godz.12:00, przez kolejne 30 minut wszystkie dzieci i pracownicy z Samorządowego Przedszkola nr 3 wraz zaproszonymi gośćmi z zaprzyjaźnionych placówek: Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie (grupa „Pszczółki” i „Gumisie”), Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie oraz Markiem Domżałą ordynatora Oddziału Pediatrii w szubińskim szpitalu, wspólnie udowodnili, że pierwsza pomoc jest nie tylko ważna, ale i łatwa i że naprawdę warto jej się uczyć. W sumie masaż serca w tym czasie wykonywało 159 osób na 12 fantomach. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca". Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w jego obchodach od samego początku. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie akcji w przedszkolu były Wioleta Danielek i Sylwia Szweda, które bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pomoc w biciu rekordu.

{gallery}2018-2019/resuscytacja2018{gallery}

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie