35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Uczniowie w Inowrocławiu

włącz .

W Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego odbył się III Wojewódzki Konkurs Wokalny Dostrzeż mnie pod hasłem: „Kocham Cię życie”. Konkurs miał miejsce 17 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Honorowy patronat nad konkursem już drugi raz objęła Aleksandra Poeplau Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Osób Niepełnosprawnych i Rodziny. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z lekką niepełnosprawnością intelektualną z województwa kujawsko – pomorskiego. Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień i pasji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, w szczególności prezentowanie umiejętności wokalnych, integracja środowiska osób niepełnosprawnych, kształtowanie pozytywnej postawy wobec siebie i własnego życia. Poza wymienionymi celami, konkurs ten jest świętem muzyki i okazją do dobrej zabawy. Dlatego organizatorzy starają się, aby rywalizacja nie stała się dominującym zjawiskiem wśród uczestników. Uczestnikami konkursu były w tym roku drużyny z: Branżowej Szkoły I Stopnia nr 6 Specjalnej, Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J.Korczaka w Toruniu, Młodzieżowego Domu Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu, Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach, Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim z oddziału zamiejscowego w Więcborku, Zespołu Szkół nr. 5 im. ks J.Twardowskiego w Rypinie, Zespołu Szkół nr 30 w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie oraz z Zespołu Szkół im. M.Kotańskiego w Inowrocławiu. Wystąpiło 27 wokalistów wykonując 25 utworów. Rywalizowali w dwóch kategoriach: I. Kategoria dla osób z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością, II kategoria dla osób z lekką niepełnosprawnością. Oceny występów i wyłonienia zwycięzców dokonało jury złożone z nauczycieli z każdej startującej w konkursie placówki. Oprócz czystość śpiewu oceniane też były: kontakt z publicznością, przekazywanie przez śpiew emocji, ruch sceniczny, interpretacja piosenki. Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody związane z ich pasją czyli śpiewem i muzyką. Oprócz tego poważnego, ale jakże wrażliwego jury jak co roku powołane zostało także jury z przymrużeniem oka, którego zadaniem jest rozbawiać publiczność, a także wzmacniać uczestników dostrzegając wyjątkowość u każdego występującego artysty. Konkurs jak co roku uatrakcyjniała maskotka szkolna czyli KotAnek. Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie reprezentowali Uczniowie: Julia Hibner i Konrad Jankowski. Julka piosenką Roxany Węgiel pt. „Żyj” zdobyła wyróżnienie i nagrodę specjalną, a Konrad prezentując piosenkę Marka Grechuty pt.” Dni których nie znamy” zajął drugie miejsce. Gratulacje dla naszych wspaniałych wykonawców! Opiekunem młodych wokalistów był Zbigniew Sabaciński.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie