35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Międzyszkolny konkurs profilaktyczny

włącz .

13 marca w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny. Przedstawiciele zaproszonych szkół z Bydgoszczy, Kcyni Żnina, Karnowa, Koronowa i Szubina rywalizowali w 3 kategoriach: Test- zawierający pytania dotyczące bezpieczeństwa, uzależnień, higienicznego trybu życia Scenka profilaktyczna, w której uczniowie poprzez różne formy przekazu starali się ukazać zagrożenia płynące ze stronu internetu, używania środków psychoaktywnych, niewłaściwej diety. Zaprojektowanie plakaty promującego zdrowie. Następnie przyszedł czas na pytania od policjanta, które pozwoliły sprawdzić wiedzę uczniów na temat przepisów prawnych dotyczących nieletnich, bezpiecznego poruszania się pieszych, zagrożeń dla zdrowia i życia. Gości przywitała Dyrektor ZSS w Szubinie pani Kinga Ciszewska. Uczestników oceniało jury w składzie: pani psycholog Lidia Lemańska, Policjant Damian Ziółkowski, asystent rodzin Marlena Nowaczewska. Wśród zaproszonych gości byli również pani Renata Michalak, kierownik MGOPS W Szubinie oraz pani Anna Wiśniewska, przewodnicząca Gminnej komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych. Werdykt jury przedstawia się następująco: I miejsce- ZSS w Koronowie II miejsce – ZSS w Bydgoszczy III miejsce-ZSS w Kcyni IV miejsce – ZSS w Żninie V miejsce – ZSS w Karnowie VI miejsce- ZSS w Szubinie Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy. W czasie przerwy uczestnicy i goście mogli częstować się zdrowymi przekąskami: owocami, bakaliami, zbożowymi ciasteczkami i sokami. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, opiekunom i gościom za ciekawie i owocnie przeżyty czas. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem naszych sponsorów: Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, którzy zapewnili nam nagrody i poczęstunek dla uczestników.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie