35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Konkurs poezji religijnej

włącz .

Konkurs poezji religijnej już od 15 lat ma stałe miejsce w kalendarium Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie. Także w tym roku 6 lutego zaproszeni uczniowie oraz gospodarze mogli zaprezentować swoje interpretacje wierszy m.in. ks.Twardowskiego, ks.Tischnera, J.Kochanowskiego i innych. Gości przywitała Dyrektor ZSS w Szubinie pani Kinga Ciszewska. Uczestników oceniało jury w składzie: Ks.kan. Tadeusz Lesiński, dyrektor Rejonowej Biblioteki w Szubinie pan Mirosław Rzeszowski, ks. Paweł Białczyk, asystent rodziny pani Marlena Nowaczewska. Poezja wprowadziła nas w inny, piękny świat oraz poruszyła nasze uczucia do Boga i ludzi. Wśród zaproszonych gości była także dyrektor ZSS w Kcyni pani Barbara Grodzicka. Werdykt jury przedstawia się następująco: Szkoła Podstawowa: I miejsce- Józef Tomaszkiewicz (ZSS nr 31 Bydgoszcz) , II miejsce Mariusz Błażak (ZSS Żnin), III miejsce-Jakub Pazderski (ZSS Karnowo) Gimnazjum: I miejsce – Adrian Kuźniarek (ZSS Żnin), II miejsce-Agnieszka Fiedorowicz (ZSS nr 31 Bydgoszcz) , III miejsce- Przemysław Jankowski (ZSS Karnowo) Szkoła Ponadgimnazjalna: I miejsce- Konrad Jankowski (ZSS Szubin), II miejsce – Mariusz Szwed (ZSS Żnin), III miejsce – Agnieszka Jankiewicz(ZSS Kcynia) Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Spotkanie tradycyjnie uświetnił szkolny zespół muzyczny „Kolorowe nutki” Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, opiekunom i gościom za wspaniale przeżyty czas. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem naszych sponsorów: Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Banku Spółdzielczego w Szubinie, Starostwu Powiatowemu w Nakle nad Notecią, Spółdzielni Mieszkaniowej w Szubinie, którzy zapewnili nam nagrody i poczęstunek dla uczestników.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie