35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

III Miejski Przegląd Twórczości AAC

włącz .

17 stycznia 2018 r. w SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 3 im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy odbył się III Miejski Przegląd Twórczości AAC. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z Ośrodka, z bydgoskiej szkoły na Fordońskiej i my z Szubina. W Przeglądzie udział wzięli uczniowie ZSS: Schmidt Krzysztof, Trysko Ewa, Pezała Paweł i Pyszczyńsi Patryk - przygotowani zostali przez Panią Sarę Pawlicką. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności komunikowania się za pomocą gestów MAKATON i symboli. Wspólnie uczyliśmy się piosenek o zimie i wielu nowych gestów. Bawiliśmy się światełkami, rzucaliśmy śnieżkami i jeździliśmy na sankach. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności porozumiewania się za pomocą gestów i pokazać, że osoby niemówiące też mają coś do powiedzenia.Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia na IV Przeglądzie już za rok!

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie