35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Wigilijne spotkanie

włącz .

Jak co roku w naszej szkole odbyła się Wigilia, to wyjątkowy dzień dla wszystkich osób związanych z naszą placówką. Spotkanie to rozpoczęło się od powitania zebranych gości przez panią dyrektor Kingę Ciszewską, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie uczniowie pod opieką p. Zbigniewa Sabacińskiego przedstawili Jasełka, które przypomniały nam o narodzinach małego Jezusa, postaciach pasterzy, aniołów i trzech króli. Po występie dzieci, głos zabrał ksiądz kanonik Tadeusz Lesiński, który przybliżył nam fragment Pisma Świętego mówiący o Narodzeniu Pański. Po wysłuchaniu ewangelii nadszedł czas na złożenie sobie życzeń i podzielenie się opłatkiem. Kiedy zasiedliśmy przy wspólnych stołach czekał tam na nas barszcz, pierogi i inne smakołyki, dzięki czemu zapanowała rodzinna atmosfera. Po uroczystym poczęstunku nadszedł czas na prezenty, które przyniósł nam kochany Gwiazdor. Uczniowie mieli możliwość przytulić Staruszka, porozmawiać, zatańczyć i cieszyć się w pełni z Jego wizyty. Życzymy wszystkim wielu łask Bożych!

 

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie