35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

włącz .

 10 listopada spotkaliśmy się na apelu, aby uczcić 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość była poświęcona ojczyźnie i walce o jej wolność.

...Nadszedł rok 1914. Wybuchła I wojna światowa, a wraz z nią pojawiła się iskierka nadziei na wolność. To właśnie On, Józef Piłsudski wówczas stworzył Polską Organizację Wojskową i Legiony Polskie, które walczyły o Polskę, a w dniu 11 listopada 1918r. ogłosił w Warszawie koniec 123-letniej niewoli naszego Państwa.

...Po wojnie Narodowe Święto Niepodległości wróciło do kalendarza oficjalnych świąt państwowych. Główne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Znajduje się tam Grób Nieznanego Żołnierza. Jest to symboliczny grób wszystkich bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

Podczas apelu obejrzeliśmy krótki film przedstawiający próby walki o wyzwolenie naszej ojczyzny z rąk zaborców oraz szacunek do symboli narodowych. Z powagą i w spokoju oddaliśmy hołd wszystkim Polakom - Tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy i wspólnie odśpiewaliśmy w formie karaoke najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

 

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie