35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Spotkanie z lekarzem

włącz .

 

We wtorek 26.09.2017 r. odbyło się spotkanie w ramach projektu finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią pt. „Zdrowo i stylowo” z bardzo sympatyczną panią doktor Dorotą Łyżkiewicz. Pani doktor w bardzo ciekawy sposób wprowadziła nas w świat higieny, profilaktyki, zdrowego odżywiania. Opowiedziała jak zahartować swój organizm, aby uniknąć choroby oraz jak radzić sobie już z pierwszymi objawami grypy lub przeziębienia. Uczniowie mogli osobiście zbadać kolegę, koleżankę posługując się stetoskopem i specjalistyczną latarką. Rodzice i uczniowie przekonali się, że warto zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym dbać o siebie poprzez spożywanie dużej ilości warzyw i owoców bogatych w witaminy, picie natruralnych soków, jak również suplementację witaminy D aby cieszyć się witalnością
W trakcie spotkania pani doktor sprawdziła zdobytą przez uczniów wiedzę poprzez tematyczne zagadki. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy pani doktor za to, że znalazła dla nas czas i podzieliła się z nami swoją wiedzą.

 

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie