35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

XV Powiatowy Festyn Rekreacyjno-Sportowy

włącz .

W środę 20 września br.  Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie, na boisku sportowym „ORLIK” zorganizował XV Powiatowy Festyn Rekreacyjno-Sportowy, zawody sportowe i konkurencje sportowe.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością Starosta Nakielski Pan Tomasz Miłowski, Burmistrz Szubina Pan Artur Michalak oraz Dyrektor MGOPS Pani Renata Michalak, których serdecznie przywitała Dyrektor ZSS Pani Kinga Ciszewska.

 W trakcie festynu sportową rywalizację prowadzili między sobą zawodnicy z czterech szkół:  Karnowa, Kcyni, Koronowa i Szubina. Każdą z placówek reprezentowały dwie drużyny składające się z grupy młodszej i starszej. Szkoła z Koronowa wystąpiła jako drużyna, której reprezentantami byli tylko starsi uczniowie.

Celem naszego spotkania była przede wszystkim zdrowa sportowa rywalizacja międzyszkolna, a także umożliwienie naszym wychowankom spotkania i wzajemna integracja.

         Efektem zmagań sportowych dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionych placówek były następujące wyniki:

I miejsce gr. młodsza i I miejsce gr. starsza ZSS Szubin

II miejsce gr. młodsza ZSS Kcynia i II miejsce gr. starsza ZSS Karnowo

III miejsce gr. młodsza ZSS Karnowo i III miejsce gr. starsza ZSS Koronowo

IV miejsce gr. starsza ZSS Kcynia

Organizatorzy starali się zapewnić jak najlepszą atmosferę, również przez zabawę przy muzyce i zadbali o właściwe przyjęcie gości organizując słodki poczęstunek dzięki sponsorom i przyjaciołom szkoły. Imprezę uświetnili swoimi pokazami musztry uczniowie klasy II T, klasy mundurowej z ZSP  im. prof. E. Chroboczka w Szubinie.

Zawodnicy z każdej rywalizującej ze sobą placówki otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody zespołowe. Organizatorzy dziękują zaprzyjaźnionym szkołom za udział w festynie i wspólna zabawę.

To był wyjątkowy, bardzo słoneczny i ciepły  dzień pełen emocji, przepełniony zabawą i sportem.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie