35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Festyn Rodzinny pn. „Być dobrym jak chleb”

włącz .

W ramach XIX. Dni Kultury Chrześcijańskiej. Celem  było wsparcie osób z ubogich rodzin poprzez działalność Stołówki św. Faustyny w Szubinie. W trakcie festynu stołówka oferowała bigos, grochówkę, kawę, herbatę, a do tego pyszne domowe ciasto. Była też loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. W występach artystycznych zaprezentowały się przedszkolaki z przedszkola "Słoneczko" w Szubinie tańcząc i śpiewając. Wystąpili laureaci tegorocznego przeglądu piosenki religijnej - m.in. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie, Konrad Jankowski i Mateusz Gąsior. Zaprezentował się zespół Algaro ze Szkoły Podstawowej nr 2 i zespół Ingenium ze Szkoły Podstawowej nr 1. W swoim recitalu wystąpił Kamil Kmieć śpiewając piosenki anglojęzyczne. Dla dzieci był dmuchany tor przeszkód, konkursy sprawnościowe i malowanie twarzy. Konferansjerkę festynu prowadził Tomasz Matuszak. Festyn był zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Andrzeja Boboli w Szubinie, szubińskie parafie, Urząd Miasta w Szubinie, Szubiński Dom Kultury, Muzeum Ziemi Szubińskiej, Rejonowej Biblioteki Publicznej, OSP w Szubinie, Spółdzielni Mieszkaniowa w Szubinie i wszystkie szubińskie szkoły.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie