35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Turnus rehabilitacyjny Sianożętach

włącz .

Tym razem  w Sianożętach

Już po raz kolejny grupa uczniów z ZSS w Szubinie uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym. Tym razem udaliśmy się do innej nadmorskiej miejscowości – Sianożęty. Jest to przepiękne miejsce położone między Ustroniem Morskim a Kołobrzegiem, typowo turystyczne i bardzo ciekawe. Mieszkaliśmy w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym "Bursztynowe Wzgórze”, znajdującym się bardzo blisko plaży. Posiłki, rehabilitacja, poranna i wieczorna toaleta, sprzątanie pokojów odbywały się według ramowego rozkładu dnia. Systematycznie prowadzone były również zajęcia  profilaktyczne dla całej grupy, podczas których uczniowie zdobyli i utrwalili podstawową wiedzę na temat różnorodnych zagrożeń społecznych. W czasie ćwiczeń nabywali  umiejętności umożliwiające unikanie zagrożeń płynących z używania środków psychoaktywnych: umiejętności odmawiania, oraz uczestniczenia w satysfakcjonujących zabawa bez sięgania po środki uzależniające. Wiele uwagi poświęcono również na kształtowanie zdrowego poczucia własnej wartości oraz zdrowego i aktywnego stylu życia.

„Bursztynowe Wzgórze” to miejsce nastawione zarówno na błogi relaks, jak i na aktywny wypoczynek. Mieliśmy możliwość wypożyczenia rowerów, sprzętu sportowego, skorzystania z boiska sportowego i basenu. Zorganizowaliśmy kilka wycieczek rowerowych między innymi do Kołobrzegu, ustronia Morskiego przepiękną trasą położoną wzdłuż morza. Korzystaliśmy z Aquaparku Helios w Ustroniu Morskim. Zwiedziliśmy położoną w pobliżu miejscowość Gąski słynącą z jednej z najwyższych latarni morskich, którą udało nam się zdobyć i z której podziwialiśmy widoki przepięknego krajobrazu nadmorskiego. To nie koniec przygód, ponieważ do Gąsek dotarliśmy popularną w tamtych okolicach „Ciuchcią”. Udało nam się również zwiedzić nadmorską dzielnicę uzdrowiskową Kołobrzegu, której ważnymi jej elementami są: port, latarnia morska, promenada i nowoczesne molo. Niebywałą dla nas atrakcją był udział w rejsie wycieczkowym na otwarte morze zabytkowym żaglowcem. Uczestniczyliśmy w zajęciach organizowanych przez animatorkę, w czasie których dzieci i młodzież tańczyli Zumbę, wykonywali prace plastyczne,  itp. Wieczorami urządzano spotkania przy ognisku z kiełbaskami, a także zabawy taneczne prowadzone przez zespół muzyczny.

Właściciele ośrodka zadbali o nasze żołądki serwując nam pyszne dania w formie bufetu szwedzkiego. Dbano o to, aby posiłki były nie tylko smaczne, ale również zdrowe i wykwintnie podane.

Pobyt na tegorocznym turnusie był bardzo udany. Pogoda w zasadzie cały czas dopisywała, więc odbywaliśmy codzienne spacery brzegiem morza, które sprawiały, że czuliśmy się zrelaksowani i niezmiernie zadowoleni. I właśnie tacy zrelaksowani, zadowoleni i bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domów

Bardzo dziękujemy instytucjom oraz osobom prywatnym, dzięki którym doszło do zrealizowania tego przedsięwzięcia.

ZSS w Szubinie

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie