35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

KONKURS LOGOPEDYCZNY W KARNOWIE

włącz .

 5 maja 2017r. w Dniu Godności Osoby Niepełnosprawnej w ZSS w Karnowie odbył się III międzyszkolny turniej logopedyczny „Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku”.

Warunkiem przystąpienia było wykonanie plakatu profilaktyczno- logopedycznego oraz scenki teatralnej na podstawie wybranego wiersza .Do konkursu przystąpiły dzieci Jakub Farion, Łukasz Waryan, Karolina Kotyńska, Kacper Chodorowski z klasy 3PU-6PU  p. Bernadety Piniarskiej wraz z opiekunem p. Arletą Waliszewską .

Podczas konkursu dzieci rozwiązywały różne zadania – konkurencje: wyszukiwanie obrazków w nazwie z odpowiednią głoską, składanie obrazka z rozsypanką sylabową, ćwiczenia oddechowe – dmuchanie piłeczki przez labirynt, oraz przenoszenie za pomocą słomki czekoladowych kuleczek. Na koniec dzieci musiały zjeść słodkiego murzynka bez pomocy rąk. Było przy tym wiele radości i niesamowitych wrażeń.

Nasza szkoła zajęła I miejsce . Byliśmy wszyscy bardzo dumni z wyników jakie ogłoszono. Po ogłoszeniu werdyktu dyrektor szkoły p. Albin Split wręczył zawodnikom nagrody.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie