35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

I Miedzyszkolna Olimpiada Zdrowia

włącz .

16 maja 2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy odbyła się I Miedzyszkolna Olimpiada Zdrowia pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” zorganizowaną przez zespół ds. Promocji zdrowia. Konkurs był przygotowany w dwóch etapach: konkurs plastyczny oraz konkurs sportowy. W olimpiadzie brały udział następujące szkoły: ZS nr 30; ZS nr 31; ZSS Szubin; ZS Koronowo oraz SOSW nr 3 Bydgoszcz. Celem i głównym założeniem olimpiady było promowanie zdrowego stylu życia oraz integracja, tolerancja i współpraca między osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Całą imprezę uświetnił zespół taneczny naszego ośrodka „Dikanda” pod patronatem p. Kariny tańcząc dwa układy. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy dzieci przystąpiły do zadań sportowych. W konkursie sportowym było 8 konkurencji, podczas których zawodnicy rywalizowali, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Po wykonaniu wszystkich konkurencji dzieci uczestniczyły we wspólnym tańcu prowadzonym przez p. Dorotkę. Podczas całej imprezy dzieci miały możliwość poczęstowania się malinowym sokiem, jabłkiem oraz spróbowania pysznego zdrowego ciasta – czekoladowej szarlotki. Następnie wszystkie grupy udały się na obiad – gorący żurek z chlebem. Po gorącym posiłku nastąpiło rozstrzygniecie konkursu plastycznego i sportowego oraz zakończenie całej imprezy. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę i zapraszamy za rok na IIedycję naszej olimpiady zdrowia.

Konkurs plastyczny - wyniki

I miejsce - Piotr Sołtysiak, kl. II dg , SOS-W nr 3

II miejsce - Dawid Jaworzyn, kl. IV a, ZS nr 31

III miejsce - Ewa Trysko, kl. II PDP, ZSS Szubin

wyróżnienie - Julia Sobczyk, gr. III, SOS-W nr 3

wyróżnienie - Oskar Bogusławski, naucz. ind., ZS nr 30

wyróżnienie - Dominik Pawłowski, kl. III, ZS nr 30

Konkurs sportowy – wyniki

I miejsce – ZSS Szubin

II miejsce – ZS nr 30

III miejsce - ZS nr 31

Wyróżnienie – ZS Koronowo

Wyróżnienie- SOSW nr 3 Bydgoszcz

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie