35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Sport wyleczy wszystkie spory – nawet kiedy człowiek chory !

włącz .

 Już na początku marca ruszyliśmy z realizacją nowego projektu na zajęcia pozalekcyjne "Sport wyleczy wszystkie spory – nawet kiedy człowiek chory!". Celem realizacji projektu jest rozwój sprawności fizycznej, nabywanie nowych umiejętności sportowych i walka z nadwagą. Zaszczepienie w dzieciach potrzeby wykonywania ćwiczeń i zrozumienia zdrowego trybu życia. Dzięki dodatkowym zajęciom uczniowie przejawiający zachowania niepożądane spożytkują nadmiar energii i być może sport stanie się ich pasją, co przyniesie zmiany w ich dalszym postępowaniu. Planowane działania, to prowadzenie cyklicznych zajęć pozalekcyjnych na zakupionym sprzęcie: bieżnia, rowerek, wioślarz, atlas - który został sfinansowany przez POWIAT NAKIELSKI. Uczniowie naszej placówki z ogromną chęcią i zapałem korzystają ze sprzętu pod okiem Pani Sary i Pana Macieja, którzy byli pomysłodawcami powstałego projektu. Mimo dużego wysiłku fizycznego ćwiczenia na profesjonalnym sprzęcie dają wszystkim dużą dawkę radości!

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie