35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

III Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny

włącz .

III Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny odbył się w ZSS w Szubinie. Uczniowie ze szkół w Bydgoszczy, Koronowie i Szubinie zmagali się w konkurencjach takich jak : test wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, uzależnień, higieny, bezpieczeństwa, prezentacja scenki profilaktycznej oraz zaprojektowanie ulotki tematycznej. Komisja w skład której wchodzili : kierownik Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Szubinie Pani Lidia Lemańska, pielęgniarka szkolna pani Jolanta Szparag oraz dzielnicowy Damian Ziółkowski oceniała sposób posiadanej wiedzy, pomysłowość, zaangażowanie, kreatywność uczestników.

I miejsce uzyskała szkoła ZSS w Szubinie

II miejsce szkoła w Bydgoszczy i Koronowie

Gratulujemy !

Podczas trwania konkursu wszyscy mogli częstować się przygotowanym specjalnie na tę okazję menu : owocami, ciastkami orkiszowymi, pestkami, nasionami i innymi zdrowymi przekąskami, na obiad zaś serwowano niezwykle pożywna zupę jarzynową.

Organizatorzy dziękują sponsorom : starostwu Powiatowemu w Nakle nad Notecią oraz Gminnej komisji do Spraw rozwiązywania problemów Alkoholowych za umożliwienie przeprowadzenia tego spotkania oraz zakup nagród. 

Mamy nadzieję, że rozmawianie z uczniami o zdrowiu, aktywności fizycznej, zgubnych skutkach nałogów będzie miało wpływ na dokonywanie przez nich zdrowych wyborów w przyszłości, a konkurs taki jak ten zmotywuje do świadomego życia. 

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie