35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Sadzimy las. Łączymy przyjemne z pożytecznym

włącz .

W poniedziałek 3.04.2017 roku podopieczni klasy przysposabiającej do pracy Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie odwiedzili Leśnictwo Kowalewo.

Młodzież miała okazję zgłębić praktyczną wiedzę na temat technik sadzenia i odnowy lasu. Leśniczy Leśnictwa Kowalewo - Michał Markowski oraz Podleśniczy- Maria Oset wytłumaczyli uczniom na czym polega  zalesienie gruntów porolnych.

Po pozyskaniu wiedzy nastąpiła praktyka - mały instruktaż sadzenia, czyli jak wykopać dołek oraz jak i na jaką głębokość włożyć i zakopać korzenie sadzonki aby te się przyjęły. Uczniowie z przyjemnością, z zapałem i radością przystąpili do pracy. Posadzili tym razem sadzonki dębu. W ciągu dnia towarzyszyła piękna pogoda, idealna do tego typu prac, a także bardzo serdeczna atmosfera. Pan Leśniczy wręczył uczniom słodkie nagrody za zaangażowanie i dobrze wykonaną pracę. Na zakończenie była niespodzianka - ognisko i pyszne kiełbaski. Bardzo miło wszyscy spędziliśmy dzień, a co do nauki sadzenia - mamy nadzieje, że następnym razem pójdzie jeszcze lepiej i nauka nie pójdzie w las. Uczniowie wraz wychowawcą – Zbigniewem Sabacińskim bardzo dziękują za miły i owocny pobyt w lesie.

 

 

 

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie