35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Śniadanie daje moc!

włącz .

 

Dnia  20 marca br uczniowie Zespołu Szkól Specjalnych w Szubinie wzięli udział w programie Śniadanie Daje Moc.

Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, a także przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia.

Przed przygotowaniem  posiłku uczniowi pamiętali o higienie i dokładnym  umyciu rąk. W trakcie pracy powstały ciekawe propozycje wesołych kanapek, a także pyszna owsianka przyozdobiona bakaliami i ziarnami słonecznika oraz pestkami dyni.. Śniadanie przebiegało w wesołej atmosferze, a kolorowe przysmaki samym wyglądem i zapachem zachęcały do delektowania się posiłkiem.

 Wcześniej dzieci rozmawiały na temat zdrowego żywienia i  poznały zasady piramidy żywieniowej.

Gdy wszystko było już gotowe nastąpiła degustacja wykonanego przez uczniów śniadania. oczywiście z uwzględnieniem estetyki i kultury spożywania posiłków. Wspólne śniadanie było bardzo udane, wszystkie dzieci były bardzo zadowolone.       

Udział w programie był bardzo pouczający i nasi uczniowie już wiedzą, że śniadanie jest ważnym posiłkiem, trzeba je jeść, aby mieć siłę.

 

 

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie