35-lecie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie

Zakończenie projektu „Uczeń zdrowy, do nauki i pracy gotowy”

włącz .

W Zespole Szkół specjalnych w Szubinie realizowany był projekt na organizację zajęć pozalekcyjnych pt: ”Uczeń zdrowy, do nauki i pracy gotowy”, finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. W tym czasie w szkole odbyły się spotkania z dietetykiem, warsztaty podczas których przygotowywane były zdrowe, odżywcze potrawy, a także indywidualne konsultacje z panią dietetyk, która pomogła opracować dietę dla uczniów borykających się z problemem nadwagi. Ponadto nasi podopieczni, jak i ich rodzice  oraz nauczyciele mogli doskonalić swoją sprawność fizyczna podczas treningów Zumby, które odbywały się na pobliskim boisku ”Orlik”. Celem kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych każda klasa lekcyjna została wyposażona w wodę mineralną i specjalne pompki ułatwiające uczniom nalewanie wody

Na zakończenie projektu do naszej szkoły zawitali goście z przedszkola nr  w Szubinie, grupa „Tygryski”, którzy wspólnie z naszymi uczniami i ich rodzicami mogli obejrzeć prezentację z projektu, porozmawiać o zdrowiu, a także wspólnie delektować się upieczonymi samodzielnie przez uczniów zdrowymi ciasteczkami owsianymi. Spędziliśmy wspólnie miło i pouczająco czas.

© Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie